Лікарі навчилися передбачати швидку смерть пацієнта по очах

На ризик швидкої кончини може вказувати розмір зіниці у пацієнта.

очі
Очі можуть стати індикатором швидкої смерті / Фото pixabay.com

Ризик швидкої смерті серед пацієнтів з серцевою недостатністю можна визначити по очах. Індикатором є розмір зіниць пацієнта.

До такого висновку дійшли лікарі з Університетської лікарні Кітасато в Японії, передає журнал European Society of Cardiology.

Дослідження проводилося впроловж двох років у групі з 870 осіб. Їх поділили на пацієнтів з маленькими і великими зіницями. В ході своїх спостережень з'ясувалося, що люди, які страждають на серцеву недостатність і мають маленькі зіниці, вмирали удвічі частіше за пацієнтів з великими зіницями.

Крім того, люди з маленькими зіницями з імовірністю 50% вони знову потрапляли до лікарні. Водночас пацієнти з великими зіницями знову опинялися на лікарняному ліжку в 28% випадків.

Серцева недостатність - це досить поширене захворювання. На нього страждають понад 25 млн осіб по всьому світу. Захворювання виникає через порушення функції міокарда і проявляється збільшенням обсягу міжклітинної рідини і зниженням перфузії органів і тканин.

Реклама

Серцева недостатність буває гострою і хронічною. Перша може бути пов'язана з травмами, дією токсинів, хворобами серця і без лікування швидко може привести до смерті. Друга ж розвивається упродовж тривалого часу і проявляється комплексом характерних симптомів - задишка, стомлюваність, зниження фізичної активності, набряки.

До 45% пацієнтів, госпіталізованих з серцевою недостатністю, вмирають упродовж року після госпіталізації, а більшість йде з життя упродовж п'яти років після госпіталізації.

Читайте такжеЛікар розвінчала міф про тяжкі наслідки COVID-19

Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, що тяжкість захворювання і ризик смерті від китайського коронавірусу можна визначити за аналізом крові.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Лікарі навчилися передбачати швидку смерть пацієнта по очах». Інші новини медицини читайте в розділі «Здоров'я». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Реклама
Популярное
Прикмети на 15 жовтня: що не можна робити в Купріянів день і як не потрапити в бідуПрикмети на 15 жовтня: що не можна робити в Купріянів день і як не потрапити в біду Магнітна буря 12 жовтня 2021: чого чекати від удару в 5 балівМагнітна буря 12 жовтня 2021: чого чекати від удару в 5 балів Платіжки за газ: українці скаржаться на "космічні" сумиПлатіжки за газ: українці скаржаться на "космічні" суми Ще чотири області йдуть в "червону" зону: де і коли посилять карантинЩе чотири області йдуть в "червону" зону: де і коли посилять карантин В Україні на 20% зросте податок на нерухомість: коли і чомуВ Україні на 20% зросте податок на нерухомість: коли і чому

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять